Osnovna škola "Dr. Andrija Mohorovičić" Matulji

Razno

Izbor top pjesmi mjeseca!

E-građanin:

e-Građanin: kako se prijaviti?

Sigurniji internet

Brošura o e-nasilju:

Jesmo li naivci?

Knjižnični katalog

« Siječanj 2021 »

Ispis statistike od 28. 2. 2017.

Ovaj mjesec: 2083
Kakav bi oblik vrednovanja u nastavi želio?

PRIJE PODNE

1. SAT   08:00 - 08:45

2. SAT   08:50 - 09:35

9:35 - 9:50 ODMOR ZA MARENDU U UČIONICI

3. SAT   09:50 - 10:35

4. SAT   10:40 - 11:25

5. SAT   11:30 - 12:15

6. SAT   12:20 - 13:05

Hrabri telefon

Upis u prvi razred

Prijave za upis u prvi razred

Dragi roditelji budućih prvašića,

prijave za upis u prvi razred za školsku godinu 2021./2022. održat će se od 25. do 29. siječnja 2021. godine. U nastavku donosimo informacije o upisima i načinu prijave.

INFORMACIJE O PRIJAVI

Prijave za upis u Osnovnu školu DR. Andrija Mohorovičić provodit će se elektroničkim putem zbog trenutne epidemiološke situacije.

Prijave će se zaprimati putem elektroničkog obrasca kojem možete pristupiti

Obrazac će biti dostupan za ispunjavanje od 25. siječnja 2021.g. od 8:00h.

S daljnjim tijekom utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole roditelji će biti upoznati nakon prijave. Za sva pitanja stojimo na raspolaganju na brojevima telefona : 091 444 5440 (školska psihologinja) ili 091 444 5462 (školska pedagoginja) ili na e-mail : upisimatulji2021@gmail.com

ŠKOLSKI OBVEZNICI

u prvi razred školske godine 2021./22. upisuju se djeca koja do 1. travnja 2021. godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena od 1. travnja 2014. godine do 31. ožujka 2015. godine, kao i djeca kojoj je u prethodnoj školskoj godini odgođen upis ili su privremeno oslobođena od školovanja ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici.

PRIJEVREMENI UPIS

Iznimno, za dijete rođeno od 1. travnja 2015. do 31. prosinca 2015. godine, roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2021. godine podnijeti zahtjev za uvrštenje djeteta u popis školskih obveznika pisanim putem ili osobno Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije, Rijeka, Riva 10. ili elektronskom poštom na e-mail adrese:  meri.varqa@pgz.hr   ognjen.simis@pgz.hr  ili ingrid.mrdjen@pgz.hr

Uz obrazloženi zahtjev roditelj/staratelj prilažu: presliku osobne iskaznice roditelja ili potvrdu o promjeni mjesta prebivališta ili boravišta i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta ako je dijete bilo uključeno u predškolski program. Upravni odjel za odgoj i obrazovanje donosi rješenje o prijevremenom upisu za pojedino dijete na temelju mišljenja stručnog povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta PGŽ-a. Obrazac zahtjeva za prijevremeni upis je u prilogu.

UTVRĐIVANJE PSIHOFIZIČKOG STANJA DJECE I LIJEČNIČKI PREGLED

Prije upisa u školu Stručno povjerenstvo će utvrditi psihofizičko stanje djece koje će se održati u prostorijama OŠ Dr. Andrija Mohorovičić, a liječnički pregled djece obavit će školski liječnik dr. med. Anton Milohanić.

Roditelji/staratelji će o terminima pregleda biti obaviješteni elektroničkom poštom nakon prijave.

ODGODA UPISA

Stručno povjerenstvo škole predložit će Upravom odjelu odgodu upisa u 1. razred osnovne škole osobito ako:

• procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj,
  • se dijete nalazi ili će se početkom nastavne godine nalaziti na liječenju ili rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi u trajanju duljem od mjesec dana, ali samo u slučaju da u zdravstvenoj ustanovi u kojoj će se dijete liječiti/rehabilitirati nije organizirana nastava ili ako je dijete uključeno u rehabilitacijske postupke koji će prema procjeni stručnjaka značajno utjecati na njegov psihofizički razvoj.

PRIVREMENO OSLOBAĐANJE DJETETA OD UPISA

Privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole Upravnom odjelu podnosi roditelj/staratelj djeteta. Zahtjev se dostavlja  pisanim putem ili osobno Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije, Rijeka, Riva 10. ili elektronskom poštom na adrese meri.varqa@pgz.hr   ognjen.simis@pgz.hr  ili ingrid.mrdjen@pgz.hr

Uz Zahtjev je  obvezno prilaže: preslika osobne iskaznice roditelja ili potvrdu o promjeni mjesta prebivališta ili boravišta, rješenje o ostvarivanju prava po posebnim propisima, medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Obrazac zahtjeva za privremeno oslobađanje  je u prilogu.

UPIS DJETETA U ŠKOLU DRUGOG UPISNOG PODRUČJA

Ukoliko iz nekog razloga želite upisati dijete u našu školu, a ne pripadate našem upisnom području, molimo vas  da predbilježite dijete u školu koju pripada, a nama na e-mail: upisimatulji2021@gmail.com dostavite Zahtjev za upis.

Zahtjev za upis djeteta u školu drugog upisnog područja je u prilogu.

PRILOŽENI DOKUMENTI:

1. Više informacija o upisima možete potražiti na:  www.pgz.hr
  2. Javni poziv Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko goranske županije

1. Informacije o upisu

1. Obrazac Zahtjeva za prijevremeni upis