preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Dr. Andrija Mohorovičić" Matulji

Login
e-Dnevnik

Knjižnični katalog

Kalendar
« Listopad 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 28. 2. 2017.

Ukupno: 18732
Ovaj mjesec: 1957
Ovaj tjedan: 238
Danas: 17
Anketa
Volio bih da se u Matuljima izgradi:






Korisni linkovi
Raspored zvonjenja

PRIJE PODNE

ULAZ U ŠKOLU u 7:50

1. SAT   08:00 - 08:45

2. SAT   08:50 - 09:35

3. SAT   09:40 - 10:25

VELIKI ODMOR

ODMOR TRAJE 25 MIN

ULAZ U ŠKOLU u 10:45

4. SAT   10:50 - 11:35

5. SAT   11:40 - 12:25

6. SAT   12:30 - 13:15

POSLIJE PODNE

ULAZ U ŠKOLU u 13:20

1. SAT 13:30 - 14:15

2. SAT 14:20 - 15:05

VELIKI ODMOR

ODMOR TRAJE 15 MINUTA

3. SAT 15:20 - 16:05

4. SAT 16:10 - 16:55

5. SAT 17:00 - 17:45

6. SAT 17:50 - 18:35

Hrabri telefon

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Rezultati natječaja „Create the Future – Gradovi budućnosti“
Autor: Siniša Topić, 29. 5. 2009.

Siemens

28. svibanj 2009
Rezultati natječaja „Create the Future – Gradovi budućnosti“

Objavljeni su rezultati Siemensovog natječaja "Create the Future - Gradovi budućnosti" za učenike osnovnih i srednjih škola.

Tim naše škole svojim projektom plasirao se među deset najboljih projekata osnovnih škola u Hrvatskoj prijavljenih na taj natječaj.


Od ukupno 133 učeničke prezentacije koje su pristigle na natječaj „Create the Future – Gradovi budućnosti“ u dva kruga žiriranja odabran je sljedeći poredak najboljih 10 prezentacija u kategorijama osnovnoškolski i srednjoškolski projekti:

Kategorija osnovnoškolski projekti:
1. mjesto: OŠ Antuna Gustava Matoša, Vinkovci: Vinkovci A.D. 2111
2. mjesto: OŠ Ante Starčevića, Lepoglava: Vodengrad
3. mjesto: OŠ Dragutina Tadijanovića, Vukovar : Naš grad, naša budućnost
4. mjesto: OŠ Saltine, Slatine: Plastično (ni)je fantastično
5. mjesto: OŠ Samobor, Samobor: Samobor – život u skladu s prirodom
6. mjesto: OŠ Side Košutić Radoboj, Radoboj: Gradovi budućnosti – Zagreb
7. mjesto: OŠ Spinut, Split: Split 2113. godine
8. mjesto: OŠ Dr. Andrije Mohorovičić, Matulji: Rijeka u budućnosti
9. mjesto: OŠ Stoja, Pula: Pula u budućnosti
10. mjesto: OŠ Ljudevit Gaj, Mihovljan: Snagom vjetra – od Veternice do Varaždina

Kategorija srednjoškolski projekti:
1. mjesto: Tehnička škola, Požega: Budućnost moga grada Požege
2. mjesto: Graditeljsko-geodetska škola Osijek, Osijek: Osijek – grad budućnosti
3. mjesto: X. Gimnazija Ivan Supek, Zagreb: Zagreb – grad budućnosti
4. mjesto: Srednja škola Oroslavlje, Oroslavlje: OROland – vizija našeg grada
5. mjesto: Prva sušačka hrvatska gimnazija, Rijeka: Povratak otpisanih
6. mjesto: Srednja škola Vice Vlatkovića, Zadar: Sigma
7. mjesto: Srednja škola Čazma, Čazma: Future of Čazma
8. mjesto: Srednja škola Tina Ujevića, Kutina: Energetska budućnost grada Kutine
9. mjesto: Tehnička škola Karlovac, Karlovac: Četiri rijeke
10. mjesto: Elektrotehnička škola, Zagreb: Hrvatski grad budućnosti

Stručni žiri ocjenjivao je radove prema sljedećih kriterijima:
- inovativnost i originalnost prijedloga
- povezanost s temom
- kvaliteta ideje
- korist i mogućnost provedbe ideje u praksi
- metodologija
- kreativnost, individualnost i mašta

Članovi žirija:
- Vesna Hrvoj-Šic, dipl. politolog, ravnateljica Uprave za srednje obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa
- prof.dr.sc. Vedran Bilas, Fakultet elektrotehnike i računarstva u Zagrebu
- Ana Penović, glavna urednica časopisa Plana B i stručnjak za IT sektor
- grupa studenata Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu (Mateja Dokleja, Hrvoje Pelaić, Roko Krpetić)
- dipl.ing. Tomislav Fajfer, Siemens d.d.
- Dinka Karakašić, direktorica Korporativnih komunikacija Siemensa d.d.
- Adriana Štefanac, marketing manger Siemensa d.d.
- Ksenija Banovac, voditeljica projekta „Create the Future – Gradovi budućnosti“

Tim naše škole predstavljali su: Andrea Šepić, David Medić, Dino Ilić, Jasmin Slomić, Margareta Maloča te mentori Siniša Topić i Gordana Begić

Svi učenici koji su sudjelovali u projektu dobit će Siemensova priznanja.

Tri pobjednička tima u obje kategorije kao i njihove škole očekuju vrijedne nagrade.

Nagrade
U obje kategorije osnovnih i srednjih škola tvrtka Siemens d.d. nagradit će tri najuspješnije škole:
1. Novčana nagrada za kupnju elektroničke opreme u iznosu od 20.000,00 kn
2. Fujitsu Siemens prijenosno računalo
3. Digitalni fotoaparat Canon PowerShot A650IS
- Jednogodišnja pretplata na časopis Mreža

Nagrade za najuspješnije timove:
- satovi
- ruksaci
- majice
- atraktivni etuiji za CD
- priznanja i medalje



Izvor: http://www.siemens.hr/


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju